Logo Vinaři Moravská Nová ves

info@vinarimnves.cz +420 608 875 445


Vinařství Vaňkovi

Ing. Radek Vaněk

Vinař: Ing. Radek Vaněk
Místo vinného sklepu: Pod Náspem 1087
Služby: Degustace a prodej vína, ubytování (10 lůžek).
Adresa vinaře: U Sokolovny 365, Moravská Nová Ves
Telefon: +420 733 149 257
Mail: r.vanek@centrum.cz
www: vinarstvi-vankovi.webnode.cz


 

Pěstováním vinné révy a výrobou vína hlavně pro potřeby rodiny se pan Ludvík Helešic zabýval po celý svůj život. Nejprve spolu se svým otcem na jeho vinici a později, když se v této činnosti osamostatnil, tak na své. Vlastní vinohrad si vysadil na počátku 80-tých let minulého století a ten stále tvoří základ pro dnešní rodinné vinařství.

Hlavní chybnou silou vinařství je dnes nástupce Radek Vaněk, který se do Moravské Nové Vsi přiženil v roce 1993 a brzy se zapojil do rodinné tradice výroby vína. Práce ve vinohradě nebo ve vinném sklepě se pro něho stala zálibou a koníčkem, kterým vyvažuje své zaměstnání v oboru informačních technologií.

Vaňkovi se společnými silami starají asi o čtvrt hektaru vinohradu s pestrou skladbou odrůd. Téměř výhradně z vlastních hroznů pravidelně vyrábí asi 1000 litrů vína. O tento roční objem se s Vámi dělí, protože část vína lahvují a nabízí k ochutnání a prodeji v rodinném vinném sklepě (číslo 4) v rámci vinařských akcí pořádaných v Moravské Nové Vsi.

Většina nabízených bílých vín obsahuje menší či větší množství zbytkového cukru ... protože to tak majitelům chutná a redukovaná sklizeň hroznů s vysokou cukernatostí k tomu předurčuje. Při nastavení správného poměru zbytkového cukru, kyseliny vinné a alkoholu pak taková vína mohou velmi dobře zrát v lahvích. Naopak, červená vína jsou výhradně v suché podobě z důrazem na zachování místního charakteru tradičních odrůd.

Pěstované odrůdy vinných hroznů: