Logo Vinaři Moravská Nová ves

info@vinarimnves.cz +420 608 875 445


Charitativní akce - Lékaři bez hranic

V sobotu 5. listopadu 2022 v průběhu Podzimních otevřených sklepů se uskuteční před sklepem číslo 2 - Vinařství Trojanovi charitativní prodej… více

Předprodej na POS2022 - POSLEDNÍ VÝZVA

Výhodný předprodej vstupenek na Podzimní otevřené sklepy 2022 se blíží ke konci, nakupovat můžete už pouze do pondělí 31. října 2022. Připojte se už… více


Občanské sdružení Vinařský spolek

Vinařský spolek založili místní vinaři v roce 2003. Sdružuje asi 120 vinařů z Moravské Nové Vsi i blízkého okolí. Vinařský spolek organizuje vinařské akce v obci.

Sv. UrbanMístní vinaři vám povyprávějí příběh zrození vína. Začíná na jaře v probouzejících se vinicích a vrcholí v době vinobraní bublavým kvašením a zráním rodícího se vinného moku.

Pěstování vinné révy vtisklo obci charakteristický ráz. Ovlivňuje tamní život. Už na pečetidle obce byl používán vinařský symbol – révový keř na kůlu, který má po stranách vinařské nože.

Moravská Nová Ves patří mezi největší vinařské obce vinařské podoblasti Slovácká. Přes 340 registrovaných vinařů a drobných pěstitelů vinné révy obhospodařuje více než 130 hektarů vinic. K obci patří přes 170 vinných sklepů. Dříve bylo vcelku obvyklé, že k rodinným domům náleželo kromě přilehlého vinného sklepa a hospodářského zázemí i tak zvané humno – zahrada s vinohradem.

Místem vinařských akcí v obci se staly především známé vinařské uličky Výmol a Zátiší. Byly vybudované hlavně během hospodářské krize ve třicátých letech minulého století. Jsou postaveny z cihel, které vyráběla tamější cihelna. Protože v době krize neměla odbytiště, vybudovala sklepy a ty pak místních vinařům prodala. Na život ve vinařských uličkách dohlíží patron vinařů sv. Urban. Na opačném konci obce jsou zase sklepy zdobené malovanými žúdry.

 


Kterou z vinařských akcí v Moravské Nové Vsi letos navštívíte?

 • Letní otevřené sklepy (5. července)

  5088

 • Vajn & šajn - pouliční festival vína a jídla (21. srpna)

  5093

 • Podzimní otevřené sklepy (6. listopadu)

  4941

 • Navštívím jinou akci v Moravské Nové Vsi

  4827

Celkem hlasů: 19949

Vývrtka